Jak napsat dobrou recenzi školky?

V případě, že píšete hodnocení mateřské školky, je dobré mít na paměti, že tyto recenze mají pomoci zejména dalším rodičům při rozhodováním, kterou školku vyberou pro svoje dítě. Vaše reference na školku boudou sloužit ale také mateřské škole k tomu, aby pokračovala v tom, co dělá dobře a případně se zamyslela nad tím, co dělat lépe.

Jak napsat recenzi školky

Jak napsat pozitivní referenci školky?

Snad neexistuje nikdo, kdo by neměl radost z toho, když ho někdo pochválí za jeho práci. Práce učitelky v mateřské školce není jednoduchá a už vůbec ne dobře placená. Na druhou stranu míra zodpovědnosti je obrovská. V případě, že jste spokojeni s prací učitelek a tet ve vaší mateřské školce, dejte jim to vědět, ohodnoťte jejich práci. Bude to pro ně určitě velkou motivací a dodá jim to energii pokračovat v dobré práci.

Dobré je ohodnotit také další aspekty jako jsou prostory ve školce a program ve školce. V případě, že jste spokojení, je dobré do recenze školky napsat i to, co se vám líbí a proč se vám to líbí. Pro zaměstnance školky je dobré vědět, co dělají dobře a proč, aby to mohli dále rozvíjet a v dobré práci pokračovat.

Nejste s něčím spokojeni?

I to se stává. V tomto případě je ale o to důležitější napsat recenzi školky tak, aby bylo hodnocení školky objektivní. Subjektivní hodnocení a recenze nejsou ku prospěchu dalším rodičům, ani školce. Hodnocená mateřská škola s tím nemůže nic dělat a přesně neví, co by měla zlepšovat. Když doplníte recenzi školky komentář a v rámci hodnocení případně navrhnete i řešení, jak byste danou situaci zlepšili a vyřešili vy, pomůže to dalším rodičům vytvořit si lepší obrázek o situaci a pomůže to i školce k tomu, aby mohla začít situaci řešit a zlepšovat.

Berte to tak, že pokud odešlete negativní recenze například na prostory ve školce a nedáte školce a ani dalším rodičům vědět, co konkrétně se vám nelíbí, nic moc se s tím do budoucna asi nestane. Školka si z takové reference a hodnocení nic nemůže vzít, přestože by měla snahu situaci nějak řešit a zajímá je zpětná vazba na svoje služby. Rodiče, kteří si vaši recenzi přečtou, budou mít pocit, že se někomu úplně nelíbí prostory ve školce, ale nebudou vědět, zda se jedná o společné prostory, zahradu, vybavení školky a co zde chybí.

Nebojte se navrhovat řešení a komunikovat se svou školkou.

„Náš největší problém je, že se raději necháme zničit lichotkami než zachránit kritikou.“
Norman Vincent Peale