Jak funguje vyhledávání mateřských školek?

Mateřské školy, jesle nebo mateřská centra můžete vyhledávat na hlavní straně podle města, městské části, podle ulice nebo PSČ. Jednoduše zadejte hledaný výraz a stiskněte tlačítku „Hledat“.

zadavaci pole vyhledavani

Příklad hledání školky podle městské části v Praze:

Vyhledavani podle mestske casti

Příklad hledání školky podle PSČ – Brno – Lesná:

Vyhledavani podle PSC mesta

Příklad hledání školky podle ulice – Husova ulice, Liberec:

Vyhledavani podle ulice

Příklad hledání školky podle města – Rakovník:

Vyhledavani podle města

Jak fungují filtry pod mapou mateřských školek?

Na interaktivní mapě si můžete zobrazit pouze určité typy mateřských škol. Například když hledáte lesní školky a chcete si tudíž pro větší přehlednost zobrazit na mapě pouze lesní školky, můžete si pomocí filtrů vybrat pouze lesní školky a na mapě se vám zobrazí pouze zelené ikonky lesních školek.

Příklad - Oblast hledání: Praha, zaškrtnu filtr „Lesní“ pod mapou

mapa vyhledavai bez filtru obsahuje vsechny skolky

Potvrdím výběr tlačítkem „Použít filtr“a tím si zobrazím na mapě pouze zelené ikonky.
Zelená ikonka = lesní školka. Tyto lesní školky vidím na mapě i bez použití filtru. V případě, že moje oblast hledání není tak veliká, není úplně potřeba filtrovat a na mapě mohu školky již bez použití filtru identifikovat. V tomto případě na mapě vidím mezi všemi školkami lesní školky a jejich zelené ikonky.

mapa vyhledavai s filtrem typu skolky Lesni

Zpětně si zobrazím všechny mateřské školy tak, že buď odstraním filtr „Lesní“ nebo použiji příkaz Odebrat všechny filtry a potvrdím výběr vždy tlačítkem „Použít filtr“.

odebrani pouzitych filtru

Jak funguje mnohonásobné použití filtrů?

Filtrů můžete použít vícero najednou. Je dobré ale myslet na to, že subjekt, který chcete zobrazit, musí splňovat všechny podmínky, které označíte.

Například když použiji filtr „Soukromé“ a „Angličtina“ a „Montessori“ – zobrazí se vám mateřské školky, které jsou jak soukromé, ale mají také Angličtinu a současně jsou Montessori školky.
Tj. musí splňovat všechny podmínky najednou.

To znamená, že když použijete filtr „Soukromé“ a současně „Veřejné“, tak se vám na mapě nezobrazí žádný subjekt, protože neexistuje mateřská škola, která by byla současně Soukromá a Veřejná.

Jak se dostanu na profil mateřské školy?

V současné době se dostanete na profil mateřské školky tak, že
1 - kliknete na ikonku mateřské školy na mapě nebo
2 – kliknete na název mateřské školy v tabulce pod mapou

1 – Na mapě

Ikonky jsou barevně odlišené podle typů mateřských školek. Veřejné školky jsou červené, soukromé školky jsou modré (rejstříkové MŠ jsou světle modré a nerejstříkové MŠ tmavě modré), lesní školky jsou zelené, církevní školky žluté, jesle růžové atd…více najdete v sekci „Typy školek“ na hlavní stránce.

Po kliknutí na ikonku mateřské školky se vám zobrazí bublina se základními informacemi o mateřské škole včetně možnosti zobrazit profil mateřské školky.

V případě, že byla školka již hodnocena, vidíte v bublině i její průměrné hodnocení:

kratke info v podobe bubline na mape

Přes tlačítko PROFIL se dostanete do profilu mateřské školky, kde vidíte základní informace o mateřské škole, jeslích nebo mateřském centru.

ukazka profilu skolky

2 – V tabulce
Kliknutím na název školky se zobrazí profil školky, stejně tak jako kliknutím na ikonku na mapě.

kratke info v tabulce

Jak funguje dynamická tabulka?

Dynamická tabulka se přizpůsobuje výsledkům hledání na mapě.
Cokoliv tedy vidíte na mapě, to samé se vám zobrazí pod mapou v tabulce.

Pokud následně výsledek hledání filtrujete – například si chcete zobrazit pouze lesní školky nebo školky s Montessori programem, na mapě se vám ukážou jen ikonky těchto školek a tím pádem se v tabulce zobrazí také jen tyto školky.

Tabulka vám dále umožňuje s informacemi v ní pracovat:

1 – Fulltextové hledání

Pomocí tlačítka hledat v tabulce můžete hledat školku podle názvu, ulice, části názvu… Na ukázce vidíte, že stačí zadat jen část názvu a tabulka zobrazí všechny školky obsahující toto slovní spojení. Stačí toto spojení pouze odmazat a tabulka znovu sama zobrazí vše, co vidíte na interaktivní mapě.

ukázka fulltext hledání mateřských školek v dynamické tabulce

2 – Sortování / řazení školek ve výpisu v tabulce

V tabulce můžete sortovat podle jakéhokoliv sloupce.
Defaultně jsou školky řazeny podle abecedy – tj sortování Název školky je aktivní:

abecední sortování mateřských školek v dynamické tabulce

Pokud vás například zajímají hodnocené školky ve vybrané oblasti, můžete se ji tedy seřadit podle Hodnocení školky. Klikněte na sloupec „Hodnocení“ a školky se vám seřadí podle hodnocených školek.

Stačí jednoduše kliknout na trojúhelníčky vedle názvu sloupce:

Další sortování mateřských školek v dynamické tabulce pomocí trojúhelníčků - ukázka Další sortování mateřských školek v dynamické tabulce pomocí trojúhelníčků - prakticky

Jak ohodnotit mateřskou školku?

Naše stránky umožňují hodnocení mateřských škol (MŠ). Rodiče můžou hodnotit mateřské školky (MŠ) – jejich personál MŠ, prostory MŠ a program MŠ. Mateřskou školku hodnotíme pomocí škály 5 srdíček. V případě, že mateřská školka ještě nebyla hodnocena, můžete ji ohodnotit rovnou přes odkaz „Hodnotit“ v bublině mateřské školy na mapě anebo z profilu MŠ přes červené tlačítko „Hodnotit“.

hodnotit pres odkaz hodnotit z mapy hodnotit pres tlačítko Hodnotit v profilu skolky

Povinné údaje hodnocení školky jsou označeny hvězdičkou. Pro potvrzení hodnocení mateřské školky je potřeba stisknout tlačítko „Odeslat“.

Formular pro hodnoceni

Co dělat, když jsem svoji mateřskou školku na mapě nenašel/nenašla?

V případě, že jste mateřskou školu, jesle nebo mateřské centrum na mapě nenašli, vyplňte údaje ve formuláři pro přidání nového zařízení, který najdete pod odkazem na hlavní stránce.

Na hlavní stránku se dostanete vždy kliknutím na logo panáčka vlevo nahoře.

Ikonka pro navrat na hlavni stranku Pristup na formular pres hlavni stranku sekce Pro skolky Ukazka formulare pro pridani skolky

Co dělat, když chci změnit informaci o svojí mateřské školce?

V případě, že se vaše mateřská školka, jesle nebo mateřské centrum nachází v databázi na mapě, ale chcete změnit nějaký údaj v profilu školky, použijte odkaz na hlavní stránce a vyplňte formulář. Můžete nás také kontaktovat na emailu info@nejskolky.cz.

Pristup na formular Upravit stavajici informace pres hlavni stranku sekce Pro skolky