Mateřská škola

Souhrnné hodnocení dle kategorií

Personál
Prostory
Program

Veřejná

cs

Kontaktní údaje

  • Větrná 24
  • České Budějovice
  • 37005
  •  
  • Email: ms.vetrna@volny.cz
  • Telefon: 385 109 311
  • Fax: 385109411
  • IČO: 60077069

Hodnocení

Hodnotit zařízení (5 - nejlepší, 1 - nejhorší)

Personál *
Prostory *
Program *

* Pole označená hvězdičkou prosím vyplňte.

Prohlašujeme, že váš e-mail nebude použit ke komerčním účelům.
E-mail slouží pouze jako potvrzení totožnosti hodnotitele a chrání před úmyslným znehodnocením hodnocení.

Přehled hodnocení spokojenosti

Lenka
25.06.2019

Nejhorší školka v ČB. Arogantní vedení. Jsme rádi, že dítě jde do školy a druhé sem nedáme. Jsou zde smíšené třídy, to znamená, že můžete mit predskolaka ve třídě s dvouletým dítětem, což je nesmysl. Souhlasím s tím, že dvouletý do školky nepatří. Pozitivně lze hodnotit pouze jídlo.

Vlasta
24.05.2019

Paní učitelky skvělé, ale přijde mi že dvě učitelky na třicet dětí je opravdu málo. Vedení horší i co se týče komunikace. Systém smíšených tříd a prosazování inkluze dvouletých dětí mezi ostatní věkové skupiny dětem velmi neprospívá. Celkově průměrná školka.

Klara
06.05.2019

Třídy jsou věkové nehomogenni, některé děti s tím mají problém (pár předškoláku ve třídě s tříletými dětmi, na druhé straně tříleté děti nestačí předškolákum). Program tím pádem paní učitelky těžko ladí ke spokojenosti všech. Aktivity školka má (divadla, bruslení, lyžování). Jídlo dobre a chutné. Paní učitelky fajn (v prvním roce výpověď několika učitelek a jejich střídání, což nebylo optimální pro citlivější deti) , paní ředitelku jsme viděli poprvé po 2 letech a nemůžeme soudit. V posledních letech přibývá vybavení (zahradni vybavení, rolety) ačkoliv ne všechno v médiích vyzdvihovane vybavení (promítac na strop) děti z jiných tříd než kde je, někdy viděli

Edita
04.03.2019

Člověk se nikdy nezavděčí všem. Jedni ho mají rádi, druzí ne. Tak to v životě chodí. Obzvláště to platí u vedoucích pozic. Za nás velká spokojenost. Paní ředitelka milá, sympatická a schopná žena. Naše dcera do školky chodí ráda, paní učitelky Irenku a Lenku má též moc ráda, Irenku přímo zbožňuje. S fungováním a programem jsme spokojeni.

Komentář
bývalá učitelka
11.01.2019

Dlouho jsem zvažovala, zda mám do diskuze vstoupit. Nicméně ráda bych reagovala za nás "odpadlé a nemravné bývalé učitelky, které paní ředitelka vyhodila právem". Nechci se tady zaobírat rozebíráním křivd a chováním paní ředitelky Finkové. Sdílím názory kolegyň. Chci jen říct, že dnes již pracuji v jiné MŠ a jsem spokojená. Často se však pohybuji v okolí Čtyráku, sama mám malé dítě ve školce a vím, že MŠ Větrná nemá u rodičů příliš dobrou pověst. Rodiče, které tam měli jedno dítě, tam už druhé dát nechtějí nebo si to hodně rozmýšlí. Za vše mluví i fakt, že se Větrná nenaplnila ani při zápisu, ale druhé dvě školky v okolí takový problém neměly. Když tak zhodnotím vlastní zkušenost, názory rodičů a bývalých učitelek, které jsou možná naštvané neprávem, ale možná taky ne a opravdu jim bylo ublíženo. Říkám si, že zakopaný pes bude asi někde docela jinde. Ja osobně jsem nebyla až tak zklamaná z toho, že jsem byla propuštěna, jako z arogantního a naprosto neprofesionálního chování paní ředitelky. Lidi se mohou rozejít, ale musí k sobě zůstat slušní. A to je asi celý ten problém. Bohužel špatná pověst nabytá ze zdánlivých maličkostí, konfliktů, nespokojenosti se těžko vylepšuje a ředitel by neměl být pouhý manažér, který sežene peníze na opravu školky, ale především citlivý člověk a zvlášť ve školce. Možná, že je to ale jenom můj názor.

Petra
15.12.2018

Na tuto stránku mě upozornila kamarádka, která syna z Větrné přeřadila kvůli nespokojenosti. Musím říct, že druhé dítě dám do jiné školky, s touto spokojená nejsem. A to kvůli ředitelce, jinak se ke mně dostala inspekční zpráva z Větrné, kde se i píše, že paní učitelky se v anketě vyjádřily,že s vedením je špatná spolupráce. Ostatně i tam mají často inspekci, což značí, že na školku jsou stížnosti. Učitelky jsou fajn proti nim nic nemám, ale bohužel tam, kde není dobré vedení, to nikdy nebude fungovat, tak jak by mělo. Další dítě dám do školky, která je vedle Větrné a tam jsem slyšela jen samou chválu a hlavně tam nejsou ani dvouleté děti, dávat dvouleté do školky mi přijde nesmysl.

Veronika Wirthová
14.12.2018

Učitelský sbor s pani ředitelkou se snaží pro děti zařídit to nelepší! Školka nabízí i pestré sportovní altivity - děti chodí dokonce i lyžovat na indoorovou sjezdovku v Českých Budějovicích a čeká je bruslení!

Jana Božková
21.11.2018

Když jsem dostala tip na tyto stránky, měla jsem za to, že se zde hodnotí školky, aby rodiče měli při výběru školky informaci, kde je pro jejich dítě nejlepší místo z pozice předškolního vzdělávání, což jsem já před mnoha lety neměla. S hrůzou jsem zjistila, že toto je zřejmě nepodstatné a důležitější je tzv. vyřizování svého vnitřního zklamání bez ohledu, zda se druhá strana může bránit. Asi se zapomíná, že ředitelka je svým způsobem i hlavně manažer, odpovídá za školku, za výsledky práce svých zaměstnanců, má právo si je vybrat případně propustit i ve zkušební době, což jí zákon tuto možnost umožňuje pro zjištění kvality pracovníka, jeho schopností a znalostí, že musí dodržovat mnohdy pro nás nesmyslná nařízení, vyhlášky . Naprosto souhlasím s názorem pana Petra Pokorného a lépe bych ani neuměla napsat, tady by mělo jít především o děti a ne o nějaké frustrované a subjektivní názory. Toto prostředí školky trochu znám a vím, že ředitelka požaduje od svých zaměstnanců ty nejlepší výsledky, je spravedlivá a citlivá, snaží se o výbornou prestiž školky, zvelebení a takový manažer, ředitel dle mého názoru by měl být. A měla jsem i možnost párkrát ochutnat jídlo kuchyně a za mě to nejlepší hodnocení, kdy mi vždy neskutečně chutnalo.

Petr Pokorný
10.11.2018

Školka ve Větrné se po letech stagnace vrací mezi nejlepší zařízení svého druhu. A nic na tom nezmění ani lidé, kteří si svůj vztek vylévají na těchto stránkách skryti v anonymitě. Naštěstí pro nás všechny, a především pro děti, školku neřídí „Vašíkova babička“, „Bývalá učitelka“ či „Artemis“. Naštěstí školku nehodnotí „školní inspektor Vomáčka“, ale skutečná Česká školní inspekce. Ta Větrnou nedávno, krátce po sobě už podruhé, kontrolovala a žádné závady nezjistila. Zloba zášť a nenávist, kterou si na tomto webu vylévají výše jmenovaní bezejmenní, mě utvrzuje v tom, že jim nejde o děti. Pokud paní ředitelka tyto zjevně nemravné a lidsky pokleslé učitelky propustila, úplně jí rozumím. Není v zájmu našich dětí, aby je podobné typy zcela bezcharakterních a zákeřných lidí vychovávaly. Slušný člověk se pod svůj názor alespoň podepíše. Prosím vás anonymové. Neotravujte ostatní. Vaše slovní bahno o kvalitě školky nic nevypovídá. O vašich ovšem ano.

školní inspektor Vomáčka
08.11.2018

Školka na Větrné si hraje na něco, co není. Je to způsobené zejména paní ředitelkou, která si myslí, že si může dělat úplně co chce. Paní učitelky musí neustále poslouchat nesmyslná nařízení, vyhlášky a příkazy. Ty, které dají najevo, že se jim to nelíbí většinou ve školce dlouho nevydrží a děti si musejí zvykat na novou učitelku. Jídlo je ve školce otřesné a zcela nevhodné pro děti. Velikost porcí je tristní a nestačí ani dětem. Nutno však vyzdvihnout, že děti mají na výběr několik kroužků, pracuje se zde s interaktivními tabulemi a prostředí školky jako takové je velmi hezké. Paní ředitelka by se měla méně předvádět v médiích a více dodržovat zákony.

Komentář
Bývalá učitelka
07.11.2018

Také jsem měla čest zde pracovat a lituji, že jsem si recenze na MŠ Větrnou nepřečetla dříve, než jsem podepsala smlouvu. Nyní mohu potvrdit, že to, co se píše v předchozím komentáři, je pravda. Už jen kvůli přetvařující se arogantní ředitelce a zástupkyni bych se této školky vyvarovala. Pro MŠ Větrnou je charakteristický především chaos. V životě bych do této MŠ své dítě nedala. Budoucím učitelkám v MŠ Větrné přeji pevné nervy.

Komentář
Artemis
06.07.2018

Dobrý den, ráda bych napsala taky pár řádek na MŠ Větrná. Nemohu školku hodnotit jako rodič, ale měla jsem tu čest tam pracovat pár měsíců jako učitelka. Ještě než jsem tam nastoupila, dozvěděla jsem se v okolí, že co je tam nová paní ředitelka (zhruba 1 rok) neustále se tam mění učitelky, které odchází nebo jsou vyhozeny, protože se s paní ředitelkou neshodnou, a některé děti (zvlášť ty malé s tím mají velké problémy) a odmítají do školky chodit. No nic řekla jsem si, takových drbů už bylo a ve skutečnosti je to vždycky trochu jinak. Avšak realita mě teda velice nemile překvapila. Paní ředitelka je arogantní, bezcitná, zákeřná dáma, která si absolutně neváží svých podřízených a lidi je schopná vyhodit ve zkušební době pouze za to, že si myslí, že jí nemají rádi. Nikdy jsem nezažila, jak se chová k dětem, ale co jsem viděla po školce - většina učitelek jí nemá ráda a radši s ní o ničem nepolemizují, protože se tam neustále střídá personál a každý se bojí o práci. Když jsem ještě studovala, tak nám ve škole říkali, že v předškolním vzdělávání je spousta lidí, kteří tam nemají co dělat a spousta je takových, kteří potřebují nad někým cítit pocit moci a manipulovat. Dlouhou dobu jsem to nemohla pochopit, ale tohle mi stačilo. Vím, že svoje dítě bych si tam v životě nedala.

Vašíkova babička
09.06.2018

Když jsem si měla v roce 1984 vybrat školku pro svoji dcerku, byla jsem upozorněná, že tam není dobrý personál. Jak je vidět nic se nezměnilo. Dnes přišel vnuk s mámou a pověděli mi jak se děti jeho mámě smály, že je tlustá, učitelky místo aby děti napomenuly, přizvukovaly: je tlustá. Nechápu, jak může někdo ponižovat druhého podle vzhledu. Děti i jisté učitelky s uklízečkou, která kluka stále zpovídá co se děje doma, měly obrovskou legraci z jeho tlusté mámy. Kluk má stále na tělíčku modřiny, má je i na zádech, děti se tam vzájemně mlátí, jedna z učitelek ho surově vzala za ruku zacloumala s ním až se bouchnul o roh zdi, měl na oku modřinu, jindy zas ta samá mu podrazila židličku - smála se, no, tak jsi upad ... Loni jsem pro děti ušila 30 rybiček aby si s nimi mohly hrát, než jdou spinkat. Letos jsem začala háčkovat hakisaky, aby měly památku na konec školky. Rozhodla jsem se, že je odnesu do "cizí" školky, tady v této jsou moc a moc zlí. Ano, děti bývají kruté, u dospělých to je známkou jejich "inteligence". Toto vše se děje ve třídě Rybiček. Za předešlé paní ředitelky bylo podstatně líp.

Majka
11.04.2016

Vstřícný personál,na učitelky se můžete obrátit při problému,ale vždy může být někdo nespokojený- jako všude jinde.Děti se do školky teší.

Lenka
26.12.2015

Do školky jsme chodily 3 roky. Spokojenost veliká. Učitelé skvělí, ještě dnes o sobě víme a vzpomínáme.

Hana Nová
22.12.2015

Na této školce je nejhorší ředitelka měla by být už dávno v důchodu a co se týče učitelek tak také nic moc jediné klady jsou v této školce pomocné tety ty jsou fajn,ochotné a milé a jídlo bylo také dobré.

3 nejbližší soukromé a veřejné mateřské školky v okolí

VzdálenostNázev mateřské školkyUliceMěstoTyp školky
0,35 kmMateřská školaJana Opletala 22České BudějoviceVeřejná
0,84 kmII. soukromá mateřská škola SluníčkoNa Zlaté stoce 12České BudějoviceSoukromá
0,89 kmMateřská školaKarla Štěcha 5České BudějoviceVeřejná, Jesle

Co je soukromá mateřská školka, veřejná a městská mateřská školka, jesle či mateřské centrum?
- Jejich podrobný popis najdete v našem přehledu Typy školek.