Mateřská škola Drobeček

Souhrnné hodnocení dle kategorií

Personál
Prostory
Program

Soukromá, Jesle / Rejstříková

cs aj

Kontaktní údaje

Základní informace

Soukromá mateřská škola Drobeček je zařízení fungující od roku 2009. Nabízíme své služby dětem od 1,5 roku do 7 let. Jedná se o nadstandardní soukromé zařízení nabízející výuku anglického jazyka již od útlého věku (2 let), zařazení AJ do běžných denních aktivit, rodilí mluvčí, spolupráci s Mensou NTC learning, vybavení tříd moderní technikou – interaktivní tabule, počítače atd. Nabízíme také výrazně snížený počet dětí ve třídě 10–12 dětí. Chod školky zajišťuje kvalifikovaný personál se zájmem o svou práci.

Hodnocení

Hodnotit zařízení (5 - nejlepší, 1 - nejhorší)

Personál *
Prostory *
Program *

Školku Jesličky

* Pole označená hvězdičkou prosím vyplňte.

Prohlašujeme, že váš e-mail nebude použit ke komerčním účelům.
E-mail slouží pouze jako potvrzení totožnosti hodnotitele a chrání před úmyslným znehodnocením hodnocení.

Přehled hodnocení spokojenosti

blueSoukromá školka
Jana horejsi
03.03.2017

Skvěla skolka,dcerka navštěvuje tuto školku velice ráda. Téměř kazde den přichází s necim novym (písnička, básnička. ... . ).Je tam velmi stastna.

blueSoukromá školka
mamimka Kubíka a Adélky
26.07.2016

Do školky Drobeček chodí již obě naše děti (starší syn od září nastupuje do školy) a rádi "naši" školku doporučujeme dále. Po dobu docházky (syn chodil 4 roky) se setkáváme s milým a vstřícným přístupem paní ředitelky i všech ostatních paní učitelek, nic není problém, vše se dá po domluvě vyřešit. Velmi bych vyzdvihla nízký počet dětí ve třídě a individuální přístup ke každému z dětí. Paní učitelky vedou děti ke kamarádství, vzájemné spolupráci a toleranci a děti se dobře znají navzájem. Dle mého názoru, jsou děti ze školky dobře připravené i na vstup do školy a to byl také jeden z hlavních důvodů, proč jsme do školky umístili i mladší dcerku. Školku jsme si zvolili, také kvůli dobré výuce angličtiny, kdy se děti zcela nenásilně seznamují s cizím jazykem. Na konci každého pololetí dostáváme hodnocení, které je vždy velice podrobné a díky němu se dozvídáme občas i zájmy dětí, které vůbec netušíme. Všichni ve školce dělají svou práci s velkým nasazením a láskou k dětem, za což děkujeme!

David Kotrbatý
08.07.2016
blueSoukromá školka
Jana Fusková
04.07.2016
blueSoukromá školka
Maxa
28.06.2016
blueSoukromá školka
Alena syn Tomášek
28.06.2016

S mateřskou školkou Drobeček jsme maximálně spokojení. Když jsem vybírala pro syna Tomáška (2,5) soukromou školku, byl to velký problém. Úroveň a poskytované služby některých soukromých školek mě dosti vyděsily. Školka Drobeček pro mě byla jasná volba už po první návštěvě. Přesto jsem byla přesvědčena, že tam syn bude chodit pouze po dobu, než se dostane do státní školky. Nicméně tato školka mě přesvědčila natolik, že zde syna nechávám i nadále, přestože nyní už může nastoupit do školky státní. Pokroky, které v této školce udělal (nejen jazykové), jsou opravdu ohromné, vše se učí zábavnou a hravou formou. Děkuji za vše personálu MŠ Drobeček a všem tuto školku vřele doporučuji.

blueSoukromá školka
Petra Böhmová
28.06.2016

Syn navštěvuje Drobečka již třetím rokem a ten pokrok, který zde za tu dobu udělal, je až neuvěřitelný. Ani minutou jsme nelitovali výběru soukromé školky a hlavně tedy Drobečka. Denísek za pár dní školku končí a od září nastupuje do školy. Stěhuje se sice jen o patro výše, ale už teď je jasné, že stýskat se nám bude hodně. Hlavně po paní učitelce Janě Tolarové, která našeho malého drobečka vedla od prvních školkových krůčků a dovedla ho až do role velkého předškoláka. Deni říká, že Jana je jeho školková maminka :)). Ve svém životě jsem opouštěla hodně míst, ale odchod z Drobečka mi zasáhl asi nejvíce. Za vše moc děkujeme, Denísek s maminkou.

blueSoukromá školka
Elišky maminka
22.05.2016

Dcerka je v Drobečkovi sice teprve od ledna, ale už teď je jasné, že Drobeček byl dobrá volba. Eliška tam chodí moc ráda. Žádný pláč ani slzy se na počátku nekonaly, což se přiznám, jsme nečekali. Elča hned na začátku zkrátka vycítila pohodovou atmosféru školky... Doma o školce denně nadšeně vypráví a jak říká: "Teta Verunka je hodná!" - s čímž s manželem souhlasíme a jsme moc rádi, že to říká. Za tu krátkou dobu, co je Eliška ve školce, udělala velký pokrok, jak v samostatnosti, tak v mluvení. Za což všem "tetám" moc děkujeme! Všechny jsou podle nás úžasné! Jsme s manželem moc šťastní, když vidíme, jak spokojená naše Eliška je - je to pro nás důležité. Co se týče školky, nemůžem si nic víc přát - Drobeček je zkrátka úžasný!!

blueSoukromá školka
Hrdinovi
22.04.2016

Školka Drobeček je pro nás " výhrou v loterii" a zcela předčila naše očekávání. Šimonek je ve školce velice spokojený a užívá si každý den. Velký dík patří všem, kdo se podílí na chodu školky a především "naší" paní učitelce Martině. Dětem se báječně věnuje a připravuje pro ně program, který je zabaví a zároveň přinese ponaučení. A já osobně tleskám její trpělivosti:-)

blueSoukromá školka
Maminka Sárinky
15.04.2016

Moc rádi bychom poděkovali za tu možnost navštěvovat Vaši školku. Naše dcerka chodí do Drobečka již druhým rokem a každý den se do školky vysloveně těší. Za necelé dva roky udělala neuvěřitelný pokrok. Ve svých 4 letech je díky Drobečku plnohodnotným človíčkem, který je schopný samostatné sebeobsluhy. Na svoji paní učitelku Martinku nedá dopustit a i my jsme rádi, že MŠ Drobeček zaměstnává tak úžasného a kvalifikovaného člověka, jako je právě paní učitelka Martina. Všechny děti mají od své paní učitelky individuální přístup a i díky tomu k ní její Sovičky vzhlíží a plně ji respektují. Každý týden máme možnost si prostudovat plán plný písniček, básniček a her, který paní učitelka pro dětičky ve svém osobním volnu pravidelně připravuje. Kéž by bylo takových školek více!!!

Maminka Martínka a Verunky
25.01.2015

Mateřská škola Drobeček pro nás byla krásná zkušenost, jak lze k dětem přistupovat velmi mile, zábavnou formou. Nikdy se nám nestalo, že by děti ráno nechtěly do školky - u nás byla školka spíše za odměnu!!!! Paní učitelky jsou opravdu velice trpělivé, snaží se dětem pomoci s každým problémem. Moc rádi jsme měli paní učitelku Šárku. Je skvělé, že se děti každý den naučí něco nového. Mateřskou školku Drobeček mohu každému opravdu doporučit.

Maminka Kačenky
25.01.2015

S Mateřskou školkou Drobeček jsem nesmírně spokojená. Název rodinná opravdu vystihuje vše, co má. Kačenka do školky začala chodit v 1,5 roce. Měla jsem velké obavy, jak to bude takto malé dítě zvládat, ale školku si hned na první pohled zamilovala a stejně tak paní učitelky. Neznám v této školce nikoho, kdo by měl k dětem špatný přístup. Všechny paní učitelky jsou milé, obětavé, dětem se vším rády pomohou a vše jim vysvětlí. Každý den mne překvapuje, kolik toho ve školce děti stihnou udělat a kolik se toho i dozvědí. Na Kačence jsem hned od začátku viděla neuvěřitelný pokrok dopředu. Angličtina je také na skvělé úrovni. Ve 4 letech je již naše dcera schopná porozumět jednoduchému textu nebo pohádce v angličtině. Je úžasné pozorovat, jak jí mluvení v angličtině baví a jak jednoduché může být naučit se jiné řeči. Pokud hledáte školku s individuálním a milým přístupem k vašim dětem, tak je tato školka určitě ta pravá.

Maminka Kubíka
25.01.2015

Jsme spokojeni, není co vytknout. Mohu jen doporučit.

Maminka Verunky
25.01.2015

Do této školky chodí naše dítě již rok a půl a každý den je znatelný pokrok, který udělalo. Nejedná se zdaleka jen o znalosti angličtiny (i u nejmenších dětí), ale celkový rozvoj osobnosti dítěte, jeho schopností a dovedností. V této školce není žádné dítě položkou na seznamu, je osobností, kterou každý zná jménem a se kterou pracuje individuálně. Školka je na seznamu škol a školských zařízení MŠMT, pracuje tedy podle výchovně-vzdělávacího programu.

Maminka Jessinky
25.01.2015

Naší holčičku jsme od začátku chtěli dávat do soukromé školky. Hlavně z toho důvodu, že se nám líbí individuální přístup ke každému dítěti.A to zde je. Malý kolektiv, děti jsou zde spokojené. Kreativita, se kterou se děti učí novým věcem je také velmi hezká. Doma se stává, že si malá řekne o věc, kterou chce, anglicky , a i to mě velmi těší. Drobečka všem jen doporučuji. Spokojeni jsme jak mi, rodiče, tak i naše dítě.

maminka Viktorky
25.01.2015

Dobrý den, jmenuji se Tereza a moje dcera Viktorka. Já jsem ukončila rodičovskou dovolenou, když bylo Viktorce pouze dvaapůl roku, a protože byla ještě maličká, důkladně jsem hledala, kam by naše dcera docházela, když budeme oba rodiče v práci. Babičky a dědečky máme daleko, takže ani já, ani Viktorka nebyla na odloučení a hlídání zvyklá. Na školku Drobeček nedáme dopustit, od prvního setkání s paní ředitelkou Vášovou jsem jí i dalším učitelkám plně důvěřovala. Viktorka si rychle zvykla, jak na prostředí, tak i na školkový režim a dětský kolektiv. Dcera udělala velké pokroky, během roku několikrát stonala, ale vždy se rychle zadaptovala v prostředí a rychle se učila novým věcem. Program školky, zaměřený na ruční práce, tanečky a cvičení, doplněný výukou anglického jazyka nenásilnou formou, nám vyhovuje. Myslím, že každý rodič ocení vysvědčení, které děti dostávají vždy v pololetí. Sama jsem vnímala vývoj a rozvoj Viktorky, ale když vám pohotově a trefně okomentuje vaše dítě někdo, kdo ho vidí v kolektivu a citlivě ohodnotí vašeho drobečka, je nad čím se zamyslet a někdy i zasmát. Vždyť naše dítě je přece jen takové naše malé zrcadlo. Paní učitelky jsou a budou těmi, které si bude Viktorka pamatovat, a já moc děkuji, že svou práci dělají rády a dobře!

Maminka Jáchymka
25.01.2015

Jáchymek navštěvuje školku od necelých 3 let věku a od začátku jsem šťastná, že naše volba padla právě na MŠ Drobeček. Přirozeně jsem měla zpočátku obavy, jak si syn bude zvykat, ale vše proběhlo v naprosté pohodě. Oceňuji přátelský a vstřícný přístup paní učitelek, domáckost prostředí a menší kolektiv dětí. Jáchymek se naučil spoustu nových věcí, které by jen se mnou doma bezpochyby nezkusil a samotného by ho ani nebavily. Bezvadné je i písemné hodnocení dvakrát do roka a různé víkendové dílničky, které školka jednou za čas pořádá - rodiče tak mají mimo jiné možnost poznat se s rodiči ostatních dětí a potkat paní učitelky. Samozřejmostí je téměř každodenní zhodnocení toho, jak si dítě vedlo, což je pro mě velmi důležité. Zkrátka, moc děkuji, že jste takoví, jací jste a přeji celému personálu, ať se vám stále daří být tak kamarádskou, přitom však vysoce profesionální institucí!

Maminka Emičky
25.01.2015

Milí přátelé školky Drobeček, ráda jménem svým i Emičky uděluji vedení a personálu školce velkou 1*, do školky se den ode dne těšíme více a více, těšíme na milé učitelky, které jsou spíše kamarádkami než učitelkami, těšíme na nové zážitky a nové věci, které se ve školce Emička učí, týden od týdne je vidět velký pokrok na dítěti, který dělá, nejen v projevu, ale i v dovednostech a hlavně i v Angličtině, která je velkou předností školky. Moc oceňuji, jaký kolektiv dětí ve školce je, děti působí moc spokojeně! Jsem ráda i za individuální přístup školky, v případě nenadálých problémů, se školkou se dá vždy domluvit a vždy k oboustranné spokojenosti. Velká přednost školky je nepřetržitý provoz a otevírací doba. Jako poslední věc, speciální vyznamenání bych dala paní učitelce Janě Tolarové, která nás školkou doprovází od prvních krůčků, je fantastická a troufnu si říci, že pro Emičku fungovala jako druhá maminka! Všem školku doporučuji, dětem jako důležitý a příjemný start do prvních samostatných chvil bez rodičů a rodičům, že je zde maximální spolehnutí na personál školky!

rodiče Elišky, Klárky a Verunky
25.01.2015

Naše rodina spolupracuje s MŠ Drobeček už několik let. Spokojenost je na všech stranách. Naše 3 dcery si školku velice užívají a do školky se moc těší. Nevzpomínám si, že by někdy protestovaly, že nechtějí do školky. Dokonce jsem čas od času pokárána za to, že pro ně přicházím moc brzo. Jako rodiče jsme nadšení z výuky angličtiny, obzvláště když vidíme, jak ji naše dcery bezprostředně používají při komunikaci s dětmi v zahraničí. A co o školce říkají naše tři dcery?

rodiče Elišky, Klárky a Verunky
25.01.2015

Eliška - 5 let, v MŠ Drobeček od března 2010 a od záři 2013 školáček v ZŠ EasyStart Milé paní učitelky, jsem moc ráda, že nás učíte a že nás máte moc rádi. Učíme se angličtinu, děláme výrobky a občas nám nandává paní učitelka Gábina obědy ve čtvrtek. Moc mě baví, když hádáme hádanky a můžeme dělat nějaké zkoušky. Všechny děti z předškoláků i z prázdninových housenek a ze zvířátek jsou nejlepší moji kamarádi. Máme se všichni rádi a nikdy spolu moc nezlobíme. Nejlepší jsou paní učitelka Katka Anglická, paní učitelka Gabča, paní učitelka Petra, paní učitelka Jana, paní učitelka Irena, paní učitelka Vendulka, paní učitelka Martina a paní učitelka ředitelka Hanka. Všechny paní učitelky jsou nejlepší. Klárka, 4 roky, v MŠ od července 2011 Mám se krásně ve školce. Hrajeme si tam hezky, neštípeme se, nemůžeme se zlobit ani hádat o hračky. Zacvičíme si hezky a hezky chodíme na procházku nebo na hřiště a slavíme narozeniny. Verunka, 2 roky, v MŠ od dubna 2013: máma: Verunko líbí se ti ve školce? Verunka: jooooo :-)

Tatínek Tomáška
25.01.2015

Náš syn Tomáš je ve školce velmi spokojeny a každý den se sem těší. Malý kolektiv, profesionální a individuální přístup k dětem je velkým přínosem pro jejich rozvoj. Každý den mají hodně aktivit a syn je nadšený z nového učení a nových dovedností.

maminka Dominika
25.01.2015

Mateřská školka Drobeček byla to nejlepší, co na nás mohlo v Plzni "zbýt".V létě 2012 jsme se stěhovali do Plzně, prozatím bez trvalého bydliště, Dominikovi byly 3 roky až v říjnu. Bylo obtížné najít školku, kam by mohl začít chodit. Náhodou jsem našla mateřskou školku Drobeček. A stále jsem moc ráda, že nás jinde nevzali. A jak ji vidíme z našeho pohledu: Skvělá, láskyplná péče o malé i větší děti ze strany celého kolektivu Velmi propracované plány aktivit a vzdělávacích činností, které pravidelně dostáváme, abychom věděli, co naše poklady ve školce dělají Obrovské viditelné pokroky v rozvoji Dominika (znalostí, řeči, logiky, motoriky apod.) Pololetní a závěrečné vysvědčení s hodnocením, takže i dobře víme, co vše umí/ zvládá ve školce sám a doma zatlouká Krásné dětské besídky 2x ročně, kdy žasneme, co všechno děti společně zvládnou Příjemné prostředí Napsat by se toho dalo ještě hodně. Myslím ale, že rozhodující pro nás je, že Dominik má školku moc rád, a pominu-li rána, kdy se mu nechce vstávat, do školky se moc těší. Líbí se mu zde. Sám o školce moc hezky mluví.

Maminka Tomáška
25.01.2015

Chtěla bych moc poděkovat za péči ve vaší školce, byli jsme opravdu moc spokojení. Nejvíce se mi líbil individuální přístup k dětem, také velmi dobrá komunikace s učitelkami - nikdy nebyl problém cokoliv vyřešit ve prospěch dítěte. A samozřejmě nesmím zapomenout na perfektně vypracovaná vysvědčení pro děti, kde je vidět, že učitelka dítě opravdu dobře poznala a podle toho s ním také jednala.

rodiče Bětušky a Barunky
25.01.2015

Do školky Drobeček chodí obě naše dcery (starší od září již třetím rokem) a rádi "naši" školku doporučujeme dále. Za celou dobu docházky se setkáváme s milým a vstřícným přístupem paní ředitelky i všech ostatních paní učitelek. Oceňujeme nízký počet dětí ve třídě a individuální přístup ke každému z dětí. Paní učitelky vedou děti ke kamarádství, vzájemné spolupráci a toleranci a dcery rády vyprávějí, co se komu ve školce povedlo. Řekla bych, že ve všech třídách panuje velmi příjemná atmosféra, která umožní i stydlivějšímu dítěti, aby se zapojilo a postupně ztratilo ostych před ostatními. Velkou výhodou je i výuka angličtiny, kdy se děti zcela nenásilně seznamují s cizím jazykem a přirozeně pochytávají první slovíčka a věty. Líbí se nám i pololetní hodnocení, které je vždy velice podrobné a díky němu se dozvídáme občas i netušené vlastnosti našich dětí. Rádi se účastníme nejrůznějších akcí pořádaných školkou - hlavně tvořivých dopolední pro rodiče a děti. Všichni ve školce dělají svou práci s láskou a velkým nasazením, za což velice děkujeme!

maminka Kubíka
25.01.2015

Výběru školky pro našeho syna jsem věnovala poměrně dost času. Nakonec jsme výběr zúžili na tři, které jsme s manželem osobně navštívili. Vyhrála školka Drobeček a to z těchto důvodů: Vysoce individuální přístup ke každému dítěti Skvělá výuka angličtiny Obrovské pracovní nasazení paní učitelek Velké množství dalších doprovodných akci (plavání, návštěvy solné jeskyně a další) Malý počet dětí ve třídě Po půl roce docházky jsme se školkou moc spokojeni, splnila naše očekávání a navíc velké díky patří paní učitelce Janě T. za její přístup, ochotu, zájem a pomocnou ruku při začátcích.

Maminka Klárky
25.01.2015

Náš velký dík paní učitelce Mgr. Kateřině Paušové. V loňském roce naše pětiletá dcera Klárka navštěvovala týdenní celodenní prázdninový kurz anglického jazyka „Brown Bear, brown bear, what do you see?“ pod vedením paní učitelky Mgr. Kateřiny Paušové. Tento kurz mi pro Klárku doporučil kolega z práce pan Miroslav Štrejchýř, který na základě výborných zkušeností z předchozích let na letní kurz k paní učitelce přihlašoval již třetím rokem svoji dceru. Paní učitelky Paušové si vážím, protože je vysoce kvalifikovaná, pracovitá a svědomitá a naprosto úžasná při práci s dětmi. Klárka se každý den na kurz moc těšila, protože paní učitelka pro děti vždy připravila hodiny plné nových zážitků a příjemné atmosféry. Děti se prostřednictvím her, písniček a obrázků naučily svoje první anglická slova a hlavně, díky paní učitelce bylo jejich první setkání s angličtinou velmi pozitivní a vzbudilo v nich chuť poznávat tento jazyk dále. I nyní si doma stále s Klárkou při opakování získaných poznatků užíváme spoustu zábavy s pěknými výukovými materiály, které si od paní učitelky Klárka přinesla po absolvování kurzu. Dle našich nejlepších zkušeností mohu paní učitelku Kateřinu Paušovou vřele doporučit.

Maminka Haničky
21.01.2015

Dcera nastoupila nejprve k předškolákům do MŠ Drobeček na základě mé dobré zkušenosti s tamní letní prázdninovou školkou a protože se svým temperamentem se ve státní školce nudila a zlobila. Jak ve školce Drobeček, tak nyní v 1. třídě ZŠ Easy Start oceňuji především individuální přístup k dětem, důslednost a zároveň velkou kreativitu učitelek a zábavnost vyučování/zaměstnání/, což dohromady vytváří vynikající příjemné podmínky pro všestranný rozvoj dětí. Dcera se do školy těší, chodí tam moc ráda a ráda zůstává i déle, než musí. Výborná je také výuka angličtiny nenásilnou hravou formou, kterou dcera miluje. Setká-li se v reálném životě s cizím jazykem, zkouší se domluvit anglicky, je vidět, že není překvapená, nebojí se, reaguje, což přičítám téměř dennímu kontaktu s angličtinou ve škole. Samozřejmě nízký počet dětí ve třídě a komornější prostředí školy je také velkou výhodou. Obsáhlé slovní hodnocení dítěte po každém skončeném pololetí mi vždy ukáže skutečný zájem a osobní přístup všech pedagogů školy.

Lucie
18.01.2015

Jsme maximálně spokojeni s přístupem celého personálu - okamžitě na Vás dýchne velmi přátelská a krásná atmosféra. Nové prostředí MŠ je na velmi vysoké úrovni a nabízí dětem velké množství podnětů. Máme radost z pokroků našeho syna, který se během prvních pár měsíců rozmluvil a velmi osamostatnil. Do školky chodí každé ráno s chutí a nejraději by chodil i o víkendu. Je to pro nás obrovská pomoc a moc si jí vážíme. Děkujeme celému personálu MŠ Drobeček

Stana Placha
11.12.2014

Drobecek byla pro naseho syna nejlepsi mozna volba. Ve skolce jsou vsichni neuveritelne prijemni, ochotni a profesionalni. Nikdy nebyl problem se domluvit. Muj syn skolku miloval, naucil se zakladum anglicitiny a zazil spoustu krasnych chvil. My rodice jsme byli nadseni ze zpetne vazby, pisemneho i slovniho hodnoceni a z planu, ktere nam byly k dispozici. Bylo mi velmi lito, ze jsme skolku museli opustit /kvuli stehovani/.

Kroupová
03.11.2014

Drobečkovi dáváme jedničku s hvězdičkou. Dcera začala do školky chodit měsíc před svými druhými narozeninami a po měsíci se tak rozmluvila, že jsme byli příjemně překvapeni. Je tam velice spokojená, protože mají nabitý program a pořád se něčemu učí formou hry. Největší pochvalou je to, že chce do školky chodit i o víkendu :D Určitě školku doporučíme každému, kdo v Plzni váhá s výběrem školky.

3 nejbližší soukromé a veřejné mateřské školky v okolí

VzdálenostNázev mateřské školkyUliceMěstoTyp školky
0,26 km21. mateřská škola Plzeň a jesleNa Celchu 33PlzeňMěstská
0,44 km31. mateřská škola PlzeňSpojovací 7PlzeňMěstská
0,47 km38. mateřská škola PlzeňSpojovací 14PlzeňMěstská

Co je soukromá mateřská školka, veřejná a městská mateřská školka, jesle či mateřské centrum?
- Jejich podrobný popis najdete v našem přehledu Typy školek.