dítě

Co si skutečně přeji ke svým prvním narozeninám

Brzy mi bude jeden rok a rád bych všem objasnil, co si skutečně přeji ke svým prvním narozeninám.
Určitě si říkáte, že v jednom roce se mi bude určitě nejvíce líbit samotné rozbalování dárků a trhání balicího papíru.
Bingo! Máte pravdu. Tohle všechno se mi vážně moc líbí. Ale mám na seznamu ještě spoustu dalších věcí, které bych si moc přál.

A tady je. Seznam věcí, které prostě musím mít!

1. Elektrické kabely

elektrické kabely

Přál bych si tyhle šňůry více, než cokoliv jiného. Prosím, prosím. Taky se mi moc líbí to červené tlačítko a cedulka na té druhé šňůře na obrázku. Obecně by mi udělalo radost prostě pár takových elektrických kabelů, ale úplně nejvíc se mi líbí ty, co jsou za maminčiným stolem.

2. Toto zábavní centrum

role toaletního papíru

Moc nerozumím, proč maminka nechce, abych si s tím hrál, když je to podle mě skvělá hračka pro děti.
Přál bych si jednu takovou do svého pokoje.

3. Klíče od domu

klíče

Velmi bych si přál skutečné klíče od domu. Samozřejmě k tomu, abych je mohl ochutnávat a ocucávat. Ale přeji si, prosím, kovové klíče. Vůbec se mi nesnažte nabízet ty plastové náhražky. Nejsem hlupák. Je mi jasné, že klíče z plastu nejsou opravdové klíče.

4. Brýle, a to od každého z vás

brýle

Sundávám je z obličeje každého, koho potkám. Přál bych si svoje vlastní. K jídlu, to je přece jasné!

5. Tuto nádobu i s jejím obsahem

odpadkový koš

Toto bych si také moc přál. Vyklopil bych celý obsah na zem. Úplně nejvíce se mi líbí ty vlhké kapesníčky a takové ty chomáčky, které lítají, když je průvan. A kusy papíru, co šustí. Já si to pak pěkně schovám v punčošce, to bude úplně nejlepší.

6. Plnou hrst psích chlupů

psí chlupy

Tohle je úplně nejlepší ze všeho. Vždycky se to snažím vytrhat, ale to zvíře se pořád hodně hýbe a to dělá můj sběr o dost náročnější.
Moje nejoblíbenější činnost je dát si celý chomáč chlupů do pusy, abych si rázem uvědomil, že to ale vůbec v pusince mít nechci.

7. Díru v podlaze

díry v podlaze

Toto je ale velká záhada. Dokážu se na to hodiny dívat a šťourat do toho svými prstíky. Je mi tedy jasné, že si nemohu přát díru, protože to není věc, kterou člověk může jen tak dostat. Prostě chci tuhle díru v podlaze stejným způsobem, jako chtěl Gandhi mír.
Jako chce pes olíznout můj obličej. A stejně tak, jako chce maminka, abych jí přestal neustále sundávat brýle z jejího nosu.

8. Tuto věc, která se nachází na různých místech u nás doma

chuchvalce špíny

Nemám vůbec představu, co tohle je. Jen vím, že to chci žmoulat ve svých ručkách a ochutnávat to. Vždycky, když to ale začnu zkoumat, přiběhne maminka a křičí něco jako: „Fůj, nešahej na to! Je to E-E. To není k jídlu! ...Ach jo! Jak často musím tu zatr..cenou podlahu luxovat?!“

9. Tuhle mističku

psí miska

Pokaždé, když se k tomu přiblížím, tak mě někdo odtáhne pryč. Proč to dělají? Když to nemám jíst já, tak proč to dávají na zem?

10. Tuhle svítící věc

mobilní telefon

Nemám představu, na co to je. Ale je to určitě velká zábava vzhledem k tomu, že se na to maminka pořád dívá.

11. Tyto drátky

spony do vlasů

Tyto drátky jsou moje oblíbené. Kdybych tak za každý, co najdu doma na zemi, dostal jedno to kovové kolečko, které nosí tatínek v kapse a které si také moc rád strkám do pusinky...